KURUMSAL FİNANSMAN
 
Ekonomik faaliyetlerin amacı kar elde etmek olup,  faaliyetlerin akılcı olarak yürütülememesi halinde kar yerine, zarar ortaya çıkmakta ve zararın sürmesi sonucunda istenilmeyen durumlar meydana gelmektedir.
 
İktisadi faaliyetlerin sürdürülebilmesinde bilgi ve tecrübe kadar parasal kaynaklar da önemlidir. Parasal kaynaklar öz sermaye ve yabancı kaynak olarak nitelendirdiğimiz ticari veya finansal unsurlardan oluşmaktadır. Bilançonun pasif kalemleri öz varlıklar ve yabancı kaynaklardan oluşmaktadır. Yabancı kaynakların vade yapısı, yerli ve yabancı para cinslerine göre dağılımı, kur riskleri, getirdiği mali yükler, teminatlar ve teminatların alternatif kaynak oluşturma potansiyeli ve çeşitli kaynakların maliyet farkları gibi birçok faktör, ekonomik faaliyetlerin sonucunu etkilemektedir.
 
Aktif Yönetimi, varlıkların randımanlı şekilde kullanılmasını ifade etmektedir. Buna karşılık bilançonun pasif kalemlerini oluşturan kaynakların kurgulanması ve yapılandırılmasını ifade eden Pasif Yönetimi ayrı bir önem arz etmektedir. Ticaretle uğraşanların sıkça ifade ettikleri “Alırken kazanılır” gerçeği, aktif yönetimi kadar iyi bir pasif yönetimini gerekli kılmaktadır.
 
Günümüz dünyasında, finans konusu bilgi ve tecrübeyle beslenen bir uzmanlık alanıdır. Ekonomik faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi, ilave ve yeni yatırım alanlarına yönelik projelerin verimli sonuçlara ulaşması Kurumsal Finans Danışmanlığının konusudur. Kaynakların dağılımı, vade yapısı, finansal maliyetleri, alternatif kaynak seçenekleri, teminat şartları, vergisel yükler, kamu teşvikleri, diğer ülkelerdeki finansal ve mali kolaylıklar, borçların aktif içindeki payı, borçların öz varlığa oranı, banka kaynaklarının karlılığa etkileri, yeniden borç yapılandırması, çeşitli para cinslerinin alternatif maliyetleri, kur riskleri gibi birçok birbirinden önemli ve Finansal Danışmanlık gerektiren konular olarak ön plana çıkmaktadır.
 
Kurumsal Finansman Departmanımız,  firmaların finansal konularda ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti vermek ve yol göstermek amacıyla kurulmuş olan bir uzmanlık birimimizdir.
 
Şirketinizin sahip olduğu finansal güç sağlama potansiyelinin hangi boyutta olduğunu ve bunun getireceği imkanların neler olduğunu uzman personelimiz sayesinde görebilirsiniz.
 
Firmanızın finansal güçlükleri olabilir ama çözümsüz değildir. Yabancı kaynak maliyetiniz çok yüksek olabilir, ancak alternatif çözüm yolları olabileceğini de asla unutmayınız. Siz işinizi yaparken, biz de sizin için işimizi yapalım.
 
Kurumsal Finansman Departmanımız, büyük emekler ve umutlarla kurup geliştirdiğiniz şirketinizin geleceği için var olup; bir telefon, bir e-posta kadar elinizin altındadır. Gelecekte daha iyi bir konumda olmak için bizi aramayı unutmayın.
Yazdırılabilir format için tıklayınız.

Ekonomi Bülteni

Para Piyasaları

Döviz Alış Satış
USD 32.7580 32.8893
EUR 35.0219 35.1622
GBP 41.3578 41.6649
AUD 21.6687 22.0422
CAD 23.8231 24.1107
CHF 36.6128 36.9586
SEK 3.1034 3.1449
DKK 4.6886 4.7258
NOK 3.0972 3.1274
web tasarιm izmir